Održavanje HERE seminara „Prava intelektualne svojine i autorska prava na ustanovama visokog obrazovanja”

Zadovoljstvo nam je da Vas obavijestimo da crnogorski Tim stručnjaka za reformu visokog obrazovanja (Montenegrin Higher Education Reform Experts – HERE), u saradnji sa mrežom SPHERE (koju čine OBREAL global (koordinator) i Evropska mreža univerziteta (European University Association – EUA) i Nacionalnom Erasmus+ kancelarijom u Crnoj Gori organizuju drugi u nizu TAM (Technical Assistance Mission) seminar pod nazivom „Prava intelektualne svojine i autorska prava na ustanovama visokog obrazovanja”.

HERE seminar se organizuje u periodu od 13.-og do 14.-og marta 2024. godine u prostorijama
Rektorata Univerziteta Crne Gore.

Crnogorski tim stručnjaka za reformu visokog obrazovanja uspostavljen je u okviru ključne akcije 3 programa Erasmus+, a TAM seminari su namijenjeni upravo pružanju podrške radu i aktivnostima crnogorskog HERE tima u cilju reforme sistema visokog obrazovanja. Gostujući predavač u okviru ovog seminara je g. Filippo Silipigni (Senior Project Manager, Fondazione Politecnico di Milano).

Tema prava intelektualne svojine i autorskih prava je jedna od prepoznatih tema od značaja za oblast visokog obrazovanja od strane crnogorskog HERE tima. Seminar je prilika za rasvijetljavanje teme prava intelektualne svojine i autorskih prava u kontekstu visokog obrazovanja, sticanje boljeg uvida u same definicije, pojmove i strateške smjernice, kao i razmatranje trenutnog stanja i primjera dobre prakse.

Agenda seminara je dostupna ovde

Molimo da potvrdite Vaše učešće na ovom seminaru na mejl erasmusmontenegro@ac.me najkasnije do 12.-og marta 2024. godine.

Previous Međunarodni kamp za psihologe – prilika za Erasmus+ praksu