Održan cluster sastanak „Korak ka EMJM programima: interdisciplinarni/multidisciplinarni pristup razvijen u okviru Erasmus+ projekata kao potencijal za dalje razvijanje”

U organizaciji Nacionalne Erasmus+ kancelarije, cluster sastanak „Korak ka EMJM programima: interdisciplinarni/multidisciplinarni pristup razvijen u okviru Erasmus+ projekata kao potencijal za dalje razvijanje” održan je danas u prostorijama Rektorata Univerziteta Crne Gore.

Sastanak je okupio različite projekte izgradnje kapaciteta u visokom obrazovanju i Jean Monnet akcije, koji su razvijali/reformisali studijske programe sa interdisciplinarnim i multidisciplinarnim pristupom.

Osim predstavljanja važnosti interdisciplinarnog i multidisciplinarnog karaktera studijskih programa razvijenih preko Erasmus+ programa, mogućnosti kreiranja projektnih sinergija, ključni cilj sastanka je bio razmatranje mogućnosti, relevantnosti i izazova akreditacije da se ti studijski programi dalje razvijaju u zajedničke master programe u okviru akcije EMJM i EMDM.

Sastanak su otvorili prof. Sanja Peković, prorektor za međunarodnu saradnju UCG-a, Vanja Drljević, direktor Nacionalne Erasmus+ kancelarije i prof. Nedeljko Latinović, rukovodilac Centra za interdisciplinarne studije UCG-a. O mogućnostima učešća crnogorskih ustanova visokog obrazovanja u akciji Erasmus Mundus govorila je Ljiljana Gogić, ispred Nacionalne Erasmus+ kancelarije u Crnoj Gori.

Sastanku su prisustvovali projektni lokalni koordinatori projekata Erasmus+ ispred relevantnih univerziteta u Crnoj Gori (MARDS, prof. Radovan Stojanović, UoM; MEP&M, prof. Radmila Gagić, UoM; EMIMI, prof. Radovan Bogojević; PH-ELIM, prof. Maja Drakić; HEPMP, prof. Danko Živković; ECOBIAS, prof. Sandra Tinaj; SWARM, prof. Goran Sekulić; HARISA, prof. Nedeljko Latinović, TRAFSAF, prof. Sreten Simović; ME Study in English, prof. Tamara Backović, dok je o izazovima u procesu akreditacije zajedničkih magistarskih programa govorila Tamara Đuričković, ispred Agencije za osiguranje i kontrolu kvaliteta u visokom obrazovanju.

Previous Rezultati selekcije Erasmus+ poziva za 2023. godinu