Otvoren konkurs za projekte u okviru Žan Mone programa

Žan Mone program je danas prisutan u više od 70 zemalja širom svijeta i više od 800 univerziteta organizuje Žan Mone kurseve kao dio svojih kurikuluma. Žan Mone program obuhvata mrežu od oko 1700 profesora, i uključuje 265 000 studenata svake godine.

Vrste aktivnosti

Nastavne aktivnosti

• Žan Mone katedra
  • “Ad personam “ŽanMone katedra ra
  • Žan Mone centri izuzetnosti
  • Evropski moduli

Akademske i istraživačke aktivnosti

• Podrška udruženjima profesora i istraživača specijalizovanih za oblast evropskih integracija
  • Podrška za aktivnosti informisanja i istraživanja u vezi sa Evropskim integracijama
  • Podrška za aktivnosti informisanja i istraživanja za „Učenje Evrope u školi“
  • Žan Mone multilateralne istraživačke grupe

Očekuje se da konkursi za preostale dvije ključne aktivnosti Žan Mone programa (Podrška određenim ustanovama koje se bave pitanjima u vezi sa evropskim integracijama i  Evropska udruženja aktivna na evropskom nivou u oblasti obrazovanja i obuke) budu objavljeni na jesen tekuće godine.

Rok za podnošenje aplikacija je 15. februar 2013. godine.

Aplikacione forme i aneksi će biti dostupni na web stranici Izvršne agencije za obrazovanje, audiovizuelnu umjetnost i kulturu (http://eacea.ec.europa.eu/llp/index_en.php) do kraja septembra 2012. godine.

Sva ključna dokumenta u vezi sa konkursom su dostupna na svim EU jezicima na slijedećem linku: http://ec.europa.eu/education/llp/doc848_en.htm

Previous Održana Radionica „ Priznavanje prethodnog učenja i fleksibilni putevi učenja”