Objavljen Erasmus+ poziv za podnošenje projektnih prijedloga za 2024. godinu

„Erasmus+ je transformisao živote miliona ljudi i toku poslednjih decenija. Iduće godine, biće opredijeljena sredstva od  4,3 billion EUR kako bi se pružila podrška studentima i učenicima u sticanju međunarodnog iskustva. Opredijeljena su i dodatna finanasijska sredstva kako bi se svim učesnicima omogućilo učešće u mobilnosti, a takođe podržavamo i “zelena putovanja” u okviru ovih projekata. Ovaj poziv će nam omogućiti da dostignemo ciljeve mobilnosti inicijative “Europe on the Move” koju smo nedavno predložili.”

Iliana Ivanova, komesar za inovacije, istraživanja, kulturu, obrazovanje i mlade 28/11/2023

Zadovoljstvo nam je da Vas obavijestimo da je Evropska komisija danas objavila poziv Erasmus+ poziv za podnošenje projektnih prijedloga za 2024. godinu.   Sa budžetom od 4.3 billion EUR za narednu godinu, Erasmus+ nastavlja da pruža podršku ustanovama visokog obrazovanja i studentima, srednjim stručnim školama i učenicima, omladinskim organizacijama i mladim ljudima, kao i sportskim organizacijama i sportistima. Takođe, kako bi se suzbili negativni efekti inflacije na sve učesnike koji studiraju u inostaranstvu, a i kako bi se omogućilo veće učešće, u okviru ovog programa biće dodijeljena veća finansijska sredstva za učešće u mobilnosti.

Saradnja u okviru programa Erasmus+ nastaviće da okuplja ljude i organizacije kako bi zajednički radili na 4 prioriteta programa Erasmus+: inkluzija, aktivno građanstvo i demokratsko učešće, inkluzija i zelena ekonomija. Ova saradnja pruža podršku raznim vrstama projekata od malih partnerstava za sardanju pa sve do inicijative Evropski univerziteti.

Erasmus+ će nastaviti da bude u svojoj ključnoj ulozi u promovisanju zajedničkih vrijednosti Evopske unije.

U okviru ovog poziva, sva kvalifikovana javna i privatna tijela iz Crne Gore koja su aktivna u oblasti visokog i srednjeg stručnog obrazovanja, obuke, mladih i sporta mogu da podnesu projektne prijedloge Izvršnoj agenciji za obrazovanje i kulturu u Briselu

Detaljne informacije o Erasmus+ pozivu za podnošenje projektnih prijedloga za 2024. godinu su dostupne ovde

Obavještavamo Vas i da je dostupna nova verzija programskog vodiča za 2024. godinu.

Projektni prijedlozi se podnose preko portala Evropske komisije koji je dostupan ovde

Na sledećim linkovima dostupne su dodatne informacije:

Podaci o novom ciklusu programa Erasmus+ 2021.-2027.

Erasmus+ radni program za 2024. godinu

Skills and talent mobility

Rokovi za podnošenje prijedloga za akcije za koje je kvalifikovana Crna Gora su dostupni ispod:

Mobility of individuals in the field of higher education

20 February 2024 at 12:00

Virtual exchanges in the field higher education and youth

25 April 2024 at 17:00

Erasmus Mundus Action

15 February 2024 at 17:00

Capacity building in the field of Higher Education

8 February 2024 at 17:00

Capacity building in the field of Vocational Education and Training