Okrugli sto u okviru Erasmus+ projekta “Budi spreman na EU vrijednosti”

Na okruglom stolu je ocijenjeno da je na cnogorskom tržištu rada povećano  učešće visokoškolaca zbog čega bi mladi trebali da više koriste programe Evropske unije (EU) u cilju unapređenja njihovih znanja i kompetencija.

Projekat „Budi spreman na EU vrijednosti“ ima za cilj jačanje saradnje i razmjenu iskustva između omladine u Crnoj Gori i država članica Evropske unije, kroz promociju evropskih vrijednosti.

Projekat je u najvećoj mjeri usmjeren ka poboljšanju aktivnog učešća mladih u društvenim, ekonomskim i političkim procesima i razvoju Crne Gore i poboljšanju kvaliteta omladinskog rada i neformalnog obrazovanja kroz podsticanje saradnje i razmjenu iskustva sa zemljama EU. Partneri u projektu su Univerzitet Donja Gorica, Art Communications iz Podgorice, Centar za međunarodne studije iz Hrvatske i Centar za evropske perspektive iz Slovenije.

Previous Radionica o finansijskom menadžmentu Erasmus+ CBHE projekata