Održana prva u nizu aktivnosti u okviru događaja “Mjesec Evrope – Mjesec programa Erasmus+”

Zadovoljstvo nam je da Vas obavijestimo da je danas, na Pravnom fakultetu Univerziteta Crne Gore, s početkom u 10:00h, održana prva u nizu informativnih i promotivnih aktivnosti u okviru događaja “Mjesec Evrope – Mjesec programa Erasmus+”, koji organizuje Nacionalna Erasmus+ kancelarija u Crnoj Gori, dok će ostale aktivnosti u okviru događaja biće održane tokom maja mjeseca.

Događaj je bio posvećen predstavljanju novina u okviru novog ciklusa programa (2021. – 2027. godine), kao i promovisanju mogućnosti koje su na raspolaganju potencijalnim učesnicima u okviru programa Erasmus+. 2021. je godina značajna za program Erasmus+, jer on ulazi u novu finansijsku sedmogodišnju perspektivu, koju karakteriše duplo veći budžet i nova prioritizacija.

Događaj su otvorili njena ekselencija Oana Cristina Popa, ambasador Delegacije Evropske unije u Crnoj Gori; Vanja Drljević, direktor Nacionalne Erasmus+ kancelarije u Crnoj Gori; kao i prof. Aneta Spaić, dekan Pravnog fakulteta Univerziteta Crne Gore.

Prezentacije sa događaja možete pogledati na linkovima ispod:

New Erasmus+ programme cycle 2021-2027 – Vanja Drljević, National Erasmus+ Office

Jean Monnet – Rina Muhaj, National Erasmus+ Office

MLEUIM – prof. Vladimir Savković, Faculty of Law (UoM)

EMJM and EMDM – Ljiljana Gogić, National Erasmus+ Office

Previous “Europe Month – Erasmus+ Month” held at Faculty of Law of UoM