Objavljeni rezultati selekcije EAC/A02/2019 u oblasti Izgradnje kapaciteta u visokom obrazovanju programa Erasmus+

Zadovoljstvo nam je da Vas obavijestimo da su objavljeni rezultati selekcije u okviru poziva EAC/A02/2019 za ključnu akciju 2 “Izgradnja kapaciteta u visokom obrazovanju” programa Erasmus+. Od 1.005 prijavljenih projektnih prijedloga, ukupno 164 projektna prijedloga su odobrena za finansiranje. Za region Zapadnog Balkana odobreno je 18 projekata od 105 prijavljenih. Najveći broj projekata je opredijeljen za region Azija 48, zatim za region Južni Mediteran 34, region Istočna Evropa 26, region Latinska Amerika 14, region Centralna Azija 15, među-regionalni uključujući Rusiju 8 i među-regionalni isključujući Rusiju 12, region Centralna Afrika 9, region Južna Afrika 6 i najmanje za region srednji Istok 4 (Irak, Iran i Jemen).

Crna Gora je u okviru ovog poziva ostvarila značajan uspjeh imajući u vidu da je našoj zemlji odobreno učešće u ukupno 8 projekata, od kojih su 2 koordinatorska, dok u preostalih 6 Crna Gora učestvuje kao partner u projektu.

Koordinatorski projekat pod nazivom 619239-EPP-1-2020-1-ME-EPPKA2-CBHE-JP “Development of regional joint master program in Maritime environmental protection and Management”, MEP&M čiji je koordinator Univerzitet Crne Gore, odobren je za finansiranje. Zemlje učesnice u ovom projektu su Albanija, Francuska, Slovenija i Španija, dok su partneri iz Crne Gore ECO Center Dolphin i Agencija za zaštitu prirode i životne sredine. Budžet koji je dodijeljen u okviru ovog projekta iznosi 845,188.00 €.

Drugi koordinatorski projekat pod nazivom 619099-EPP-1-2020-1-ME-EPPKA2-CBHE-JP “Digital entrepreneurial nest and industry 4.0 in Montenegro”, DigN€st, čiji je koordinator Univerzitet Donja Gorica, takođe je odobren za finansiranje. Zemlje učesnice u ovom projektu su Njemačka, Grčka, Mađarska, Srbija i Slovenija, a u projektu takođe učestvuje veliki broj partnera iz Crne Gore, među kojima su Univerzitet Crne Gore, Klinički centar Crne Gore, Ministarstvo zdravlja, Ministarstvo poljoprivrede i ruralnog razvoja, Privredna komora i Šimšić-Montmilk za proizvodnju, promet i usluge export-import Danilovgrad d.o.o. Budžet dodijeljen za realizaciju ovog projekta iznosi 996, 200.00 €.

Crna Gora učestvuje kao partner u sledećim projektima:

• 617392-EPP-1-2020-1-RS-EPPKA2-CBHE-SP “Strengthening capacities for the implementation of dual education in Montenegro higher education”, DUALMON – Koordinator projekta je Univerzitet u Novom Sadu (Srbija). Zemlje učesnice u ovom projektu su Austrija i Slovenija, dok su partneri iz Crne Gore Univerzitet Crne Gore, Agencija za kontrolu i obezbijeđenje kvaliteta u visokom obrazovanju, Crnogorska plovidba AD Kotor, Crnogorski Telekom a.d. Hotels Group Montenegro Stars, Ministarstvo prosvjete, Privredna komora Crne Gore, Roaming Networks d.o.o. i Voli trade d.o.o.  Dodijeljeni budžet za realizaciju ovog projekta iznosi 616, 518.00 €.

• 618534-EPP-1-2020-1-XK-EPPKA2-CBHE-JP “Improving the process of education through the development of e-learning multimedia platform and smart classrooms”, SMARTEL – Koordinator projekta je Univerzitet u Mitrovici (Kosovo). Zemlje učesnice u ovom projektu su Bosna i Hercegovina, Italija, Kosovo, Malta, Slovenija i Španija, dok su partneri iz Crne Gore Univerzitet Crne Gore i Univerzitet Adriatik (Bar). Dodijeljeni budžet za realizaciju ovog projekta iznosi 831, 873.00 €.

• 618805-EPP-1-2020-1-XK-EPPKA2-CBHE-SP “Strengthening university autonomy and increasing accountability and transparency of Western Balkans Universities”, STAND – Koordinator projekta je International Business College Mitrovica (Kosovo). Zemlje učesnice u ovom projektu su Albanija, Belgija, Hrvatska, Njemačka, Italija, Kosovo i Sjeverna Makedonija, dok su partneri iz Crne Gore Univerzitet Crne Gore i Ministarstvo prosvjete. Dodijeljeni budžet za realizaciju ovog projekta iznosi 999, 081.00 €.

• 618859-EPP-1-2020-1-AL-EPPKA2-CBHE-JP “Inclusive tertiary education in the Western Balkans”, IDEA – Koordinator projekta je Universiteti Polis SHPK (Albanija). Zemlje učesnice u ovom projektu su Albanija, Češka, Grčka, Irska i Kosovo, dok su partneri iz Crne Gore Univerzitet Donja Gorica i Udruženje mladih sa hendikepom Crne Gore. Dodijeljeni budžet za realizaciju ovog projekta iznosi 955, 103.00 €.

• 618975-EPP-1-2020-1-BA-EPPKA2-CBHE-JP “Sustainable university-enterprises cooperation for improving graduate employability”, SUCCESS – Koordinator projekta je International Burch University (Bosna i Hercegovina). Zemlje učesnice u ovom projektu su Albanija, Bosna i Hercegovina, Njemačka, Poljska, Srbija i Španija dok su partneri iz Crne Gore  Univerzitet Crne Gore i Društvo za proizvodnju, promet i usluge export import Hiperion d.o.o. (Nikšić). Dodijeljeni budžet za realizaciju projekta iznosi 849, 257.00 €.

• 619384-EPP-1-2020-1-TR-EPPKA2-CBHE-JP “Management of non-native aquatic species in Western Balkans (Albania, Bosnia and Herzegovina and Montenegro)”, RISKMAN – Koordinator projekta je Mugla Sitki Kocman University (Turska). Zemlje učesnice u ovom projektu su Albanija, Bosna i Hercegovina, Hrvatska, Grčka, Italija i Sjeverna Makedonija, dok je iz Crne Gore JU Univerzitet Crne Gore partner u projektu. Budžet dodijeljen za realizaciju ovog projekta iznosi 805, 030.00 €.

Previous List of City Weekend Celebrations