Novine konkursa za Međunarodne kreditne mobilnost 2019 (KA107) – Šta možemo očekivati u 2019.-oj godini?

Poziv za podnošenje prijedloga za Erasmus+ međunarodnu kreditnu mobilnost za 2019. godinu – skraćeno ICM ili KA107 – biće peti po redu i ujedno i pretposlednji objavljeni poziv ovog programa.

Rok za podnošenje prijava za projekte međunarodne kreditne mobilnosti  je 5. februar 2019. godine u 12:00h (prema vremenskoj zoni u Briselu).

Poziv za podnošenje prijedloga za Erasmus+ međunarodnu kreditnu mobilnost za 2019. (ICM ili KA107) – biće peti po redu i ujedno i pretposlednji objavljeni poziv u okviru ove faze ERASMUS + programa (2014-2020).

Punopravna programska zemlja od 2019. godine je Srbija, tako da je otvorena mogućnost učestvovanja u projektima međunarodne kreditne mobilnosti  sa ustanovama visokog obrazovanja iz Srbije.

Svi projekti u okviru međunarodne kreditne mobilnosti će započeti 1. avgusta 2019. godine (umjesto 1.-og juna), i trajaće u vremenskom periodu od 24 mjeseca ili 36 mjeseci.

Ukinuta je u nedovoljnoj mjeri korišćena mogućnost u trajanju od 16 mjeseci, i produžena maksimalna dužina trajanja projekta na 3 godine. Ove izmjene se odnose isključivo na međunarodnu kreditnu mobilnost, ali ne i na mobilnost između programskih zemalja.

Budžet predviđen za 2019. godinu će u velikoj mjeri biti sličan budžetu dodijeljenom za prethodno objavljeni poziv.

Više informacija možete pronaći na web sajt-u Nacionalne agencije ili Nacionalne Erasmus+ kancelarije u vašoj zemlji:  https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/contact_en

Previous Erasmus+ call to support Bologna reforms in EHEA countries