Erasmus+ konkurs za 2020. godinu objavljen danas!

Evropska komisija je danas objavila Erasmus+ konkurs za prijavu projektnih predloga za 2020. godinu. Ovo je posljednji konkurs u okviru trenutnog programa, jer od sljedeće godine počinje novi petogodišnji ciklus Erasmus programa. Očekivani budžet iznosi više od 3 milijarde eura, što je 12 % više nego za 2019. godinu. Za mlade Evropljane to znači još više prilika za studiranje, osposobljavanje ili sticanje profesionalnog iskustva u inostranstvu.

U okviru 4 ključne komponente međunarodne dimenzije programa nema značajnijih izmjena u odnosu na prethodne pozive.

Rokovi za prijavu projektnih prijedloga su sljedeći:

• Izgradnja kapaciteta u oblasti visokog obrazovanja (CBHE) – rok za apliciranje: 5 Februar 2020 u 17:00
  • Međunarodna kreditna mobilnost (ICM) –  5 Februar 2020 u 12:00
  • Erasmus Mundus zajednički master programi  (EMJMDs) – 13 Februar 2020 u 17:00
  • Žan Mone akcije (JMA) – 20 Februar 2020 u 17:00

Raspoloživi budžet za poziv za 2020. godinu po pojedinačnim akcijama iznosi:

• Izgradnja kapaciteta u oblasti visokog obrazovanja (CBHE) – oko € 162 miliona, odnosno novih 175 projekata;
  • Međunarodna kreditna mobilnost (ICM) – oko € 193 million;
  • Erasmus Mundus zajednički master programi (EMJMDs) – oko € 177 miliona za 47 novih EMJMDs;
  • Žan Mon akcije (JMA) – € 14.6 milion;
Previous Erasmus+ Information Day 2020